اولین دوره مسابقات موتورسواری در سال جدید برگزار گردید

به گزارش سفرنامه پیچک، مسابقات آزاد استانی (تایم و تست) موتور ریس از سری مسابقات هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی آذربایجان شرقی، امروز آدینه با حضور 30 شرکت کننده مرد و 7 شرکت کننده از بانوان در پیست یادگار امام تبریز به صورت انفرادی برگزار گردید.

اولین دوره مسابقات موتورسواری در سال جدید برگزار گردید

ماهیت برگزاری مسابقات موتور سواری را می توان فرهنگ سازی در جهت استفاده صحیح از وسیله نقلیه موتور سیکلت دانست، از نگاهی دیگر این رشته ورزشی می تواند با ایجاد حس رقابت و افزایش نشاط اجتماعی در جامعه، در حوزه تفریح و تخلیه انرژی جوانان به صورت سازمان یافته نقش مؤثری را ایفا نماید.

شرکت کنندگان در این رقابت ها در کلاس های 400، 1000، فوق سنگین ریس و کلاس موتور استریت، به رقابت پرداختند. مسابقه بدون تماشاگر و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به صورت انفرادی و با عنوان یاوران سلامت برگزار گردید و برترین ها در مسابقات راند دوم استانی در ماه آینده با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

موتورسواران آذربایجان شرقی در سطح اول کشور

رئیس هیأت موتور سواری و اتومبیلرانی آذربایجان شرقی در گفت و گو با سفرنامه پیچک، با اشاره به صندلی بالای موتورسواری استان در رده بندی فدراسیون، گفت: کوشش می کنیم سطح کیفی موجود را حفظ نموده و بهبود بخشیم، همچنین استعدادیابی برای موتورسواران مستعد استان در این مسابقات را مدنظر داریم.

سیامک امیرخیزی ادامه داد: با توجه به سیاست جدید در جهت ارتقا سطح فنی و حرفه ای و آمادگی برای حضور هرچه بهتر و قوی تر برای مسابقات قهرمانی کشوری و کسب عناوین توسط ورزشکاران استان، هر سال 4 دوره مسابقات در هر یک از رشته های موتور سواری و اتومبیلرانی را برگزار خواهیم کرد.

حضور بانوان موتورسوار برای اولین بار در آذربایجان شرقی

هفت بانوی موتورسوار در انتهای مسابقه در کلاس موتور 125 سی سی که بیشتر جنبه نمایشی داشت به رقابت پرداختند. این اولین حضور بانوان در تاریخ مسابقات رسمی موتور سواری استان آذربایجان شرقی بود که نوید توسعه و روزهای خوب موتورسواری را برای استان به همراه دارد.

رئیس هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی آذربایجان شرقی به همین دلیل با اشاره به اینکه نیمی از جامعه را قشر بانوان تشکیل می دهند، گفت: ما باید بیش از اینها به ورزش بانوان توجه کنیم، بانوان زیادی علاقمندی خود را به فعالیت در رشته های ورزشی موتورسواری و اتومبیلرانی اعلام نموده اند و احتیاج است محیط های سالمی را فراهم آوریم تا بانوان نیز بتوانند در ورزش مورد علاقه خود فعالیت کنند و نیز بتوانیم به صورت آکادمیک ورزشکاران حرفه ای را پرورش دهیم.

قانونمندی و استفاده مناسب از موتورسیکلت

در سال های اخیر به علت افزایش آمار تصادفات منجر به جرح و فوت موتورسواران، قوانین سخت گیرانه و پیشگیرانه ای برای این وسیله نقلیه توسط پلیس هدایت و رانندگی تعریف شده است و بر همین اساس شاهد دیدگاه نامناسبی در افکار عمومی هستیم به این صورت که اگر فردی به موتورسواری و یا اتومبیلرانی علاقمند باشد قوانین هدایت و رانندگی و امنیت داخل شهر را نادیده خواهد گرفت، در حالی که قضیه می تواند برعکس باشد.

افرادی که علاقمند به رانندگی حرفه ای با موتور یا ماشین هستند قطعاً برای حضور در عرصه مسابقات باید در جهت قهرمانی و اخلاق ورزشی قرار گیرند. این رشته ورزشی می تواند قانونمندی را در بین موتورسواران افزایش داده و باعث اشاعه فرهنگ صحیح استفاده از موتورسیکلت شود.

علی علیزاده، دبیر کمیته موتور ریس هیأت استان که خود نیز در مسابقه کلاس 1000 سی سی شرکت داشت، از سطح بالای برگزاری مسابقه سخن گفته و مطرح نمود: هدف اصلی هیأت تشویق جوانان و نوجوانان در زمینه قانونمندی و رعایت قوانین هدایت و رانندگی در موتور سواری است. خوشبختانه پیست موتور سواری مناسبی در اختیار داریم که علاقمندان می توانند با ثبت نام به وسیله هیأت زیر نظر مربیان و داوران به صورت آکادمیک تحت آموزش قرار گیرند.

نفرات نخست مسابقه امروز به توضیح زیر است:

کلاس 1000: حامد رستمی مهر

کلاس استریت: بهنام قائمی

کلاس 400: محمد عادلی

کلاس فوق سنگین: وحید اسکویی

کلاس بانوان: اسرا باغبان

یکی از اصلی ترین مسائل ورزش امروز کشور، عدم توجه به رشته های غیرفوتبالی و رشته هایی است که ماهیت ورزش را در خود حفظ نموده اند. موتور سواری و اتومبیلرانی می تواند یک تفریح مهیج و سالم باشد و در عین باعث کاهش آسیب های اجتماعی شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اولین دوره مسابقات موتورسواری در سال جدید برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین دوره مسابقات موتورسواری در سال جدید برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید